Kargo ve Teslimat

Öncelikle sitemiz üzerinden verdiğiniz siparişleriniz müşteri temsilcilerimiz ile yapacağınız görüşme sonucu netlik kazanacaktır.

İstanbul içi 50 m2 ve üzeri siparişleriniz aynı gün içerisinde veya siparişi verdiğiniz zaman dilimine göre bir iki  gün sonra teslim edilmektedir.

Bu sayede ürünleriniz kapınıza kadar firmamız güvencesinde teslim edilecektir.

50 m2 altı siparişlerde satış temsilcilerimiz ile görüşebilir uygun fiyatlı nakliye için fiyat alabilir dilerseniz depomuzdan kendiniz teslim alabilirsiniz.

Tüm Türkiye Geneli Teslimat

Bilindiği üzere seramik kırılgan ve ağır bir malzemedir. Bu sebepten dolayı seramik ve benzeri ürünlerin nakliyesi diğer ürünlere göre daha çok dikkat gerektirir.

Bu nedenden dolayı normal kargo firmaları ile gönderim yapmamaktayız.

Bunun yerine daha sağlam yol olan bulunduğunuz şehirlerdeki ambarlar ile gönderim yapmayı tercih etmekteyiz.

Ürünler depomuzdan sağlam bir şekilde paketlenerek taşıyıcı ambarlara teslim edilir.

Dilerseniz bulunduğunuz şehirdeki ambar firmaları ile görüşüp müşteri temsilcimiz ile koordine olarak kendinizde aldırabilirsiniz.

Not: Ambar firmasına teslim edilen ürünler firmamız sorumluluğunda olmayıp ambar sorumluluğundadır. Bu firmaların taşıma bedellerini kapınızda kendiniz tarafından ödenecektir.

İade işlemleri

6502 sayılı Tüketici korunması hakkında kanunun 48.maddesi ve mesafeli sözleşmeler yönetmeliğinin 9.maddesi gereği tüketici konumunda olan alıcı mesafeli satış sözleşmesinin cayma hakkı maddesi kapsamında ürünü teslim aldığı tarihten 14(on dört) gün içerisinde kabul etmeyerek iade etme hakkına sahiptir.

Bununla birlikte 6502 sayılı ’tüketici korunması hakkında kanun’ haricinde PRATİK seramik com dan satın almış olduğunuz ürünleri cayma hakkı kapsamında iade etmek için malın tesliminden itibaren 14(on dört)gün içinde yazılı bildirimde bulunarak tarafımıza göndere bilirsiniz. Bildirimi müşteri hizmetlerine mail göndererek gerçekleştire bilirsiniz.

Bu hakkın kullanılması halinde anılan yazılı bildirimin yanı sıra üçüncü kişiye veya alıcıya teslim edilen satın alınan ürünün orijinal faturası irsaliyesi fatura ile birlikte iade faturasının gönderilmesi gerekmektedir.

Fatura aslı gönderilmediği sürece alıcıya KDV ve varsa diğer hükümlülükler iade edilemez.

İade edilmek istenen ürünler kutulu, ambalajlı varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmek zorundadır.

Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünlerin nakliye veya kargo bedeli alıcıya aittir.